Koupelny 01 Koupelny 02 Koupelny 03
Rychlý Kontakt

Koupelnové studio Hodonín:

Čajkovského 41, v Hodoníně

Letocha Ivoš:+420 774 493 571


koupelnykasarna@seznam.cz

Vany a sprchové kouty

Vany a sprchové kouty

 

Nabízíme tyto typy akrylátových van:

Volně stojící vany jsou vany do prostoru nebo také designové vany samostatně stojící, které se neobezdívajínezazdívají anineobkládají. Volně stojící vany se montují pomocí podpěrných systémů, které jsou součástí vany. Dále volně stojící vany obsahují boční stěny tzv. panely, které doplňují vzhled volně stojící vany.

 

Zápustné vany mohou být všechny standardní vany kromě van volně stojících. Jedná se v zásadě pouze o způsob montáže - zabudování vany. Vany lze zapustit - zabudovat buď do přidaného - přizděného soklu nebo do podlahy, což je technicky nejobtížnější způsob zabudování vany.

Stránka oválné vany se věnuje pouze tvaru akrylatové vany. Oválné vany jsou stále oblíbenější a žádanější a hrají stále vážnější roli při rekonstrukci koupelny.

Rohové vany vždy určovaly standard každé koupelny, ale dnes již každý ví že to nemusí nutně být standard vysoký. Rohové vany příjemně mění vzhled každé koupelny, protože jejich tvary přímo rozbíjejí pravé úhly s kterými bojujeme nejen při realizaci koupelen ale i při vybavování interiérů bytů. Rohové vany se vyrábí buď jako vany symetrické nebo jako vany asymetrické. Symetrické rohové vany mají tvar pravoúhlého trojúhelníku se shodně dlouhými odvěsnami a s lehce vypouklou přeponou. Asymetrické rohové vany se vyznačují tvary s různě dlouhými odvěsnami a jsou stále více využívané pro rekonstrukce koupelen. Tvarová nepravidelnost asymetrické rohové vany je vhodná pro řešení středně velké a menší koupelny.

Některé moderní způsoby řešení koupelny vyžadují atypické, nestandardní či asymetrické tvary koupelnového vybavení. Z tohoto důvodu i výrobci akrylátových van nemohou zůstat pozadu a do svého výrobního programu zavedli tzv. asymetrické vany. Asymetrické vany zasahují do všech tvarových skupin akrylátových van. První asymetrické vany se objevily mezi vanami rohovými.

Klasické vany z akrylátu se vyrábí z důvodu rekonstrukcí koupelen, kde není zvláštní požadavek na tvar vany nebo kde se jedná pouze o výměny starých plechových smaltovaných nebo litinových van za vany nové s co nejnižšími náklady. Klasické akrylátové vany vycházejí svým tvarem ze starých,převážně plechových smaltovaných van, které měly vždy obdélníkový tvar.

Retro vany neboli volně stojící vany secesního či nostalgického stylu jsou stále žádanější akrylátové vany. Vaše koupelny mohou zdobit vany secesního stylu vyrobené rovněž z akrylátu. Tyto vany nepostrádají potřebnou kvalitu a krásu a jistě vhodně doplní design Vaší koupelny.

Obdélníkové vany zažívají comeback. Obdélníkové vany neboli vany pravoúhlé jsou nejvíce používané v moderním designu současné koupelny.

 

Sprchové kouty jsou jedním z nejrozšířenějších výrobků sloužících pro celkovou očistu a hygienu.
Skládají se ze sprchové zástěny, vaničky a mohou mít několik různých podob a tvarů.
Zavírání dveří bývá nejčastěji posuvné na kolečkách nebo je řešeno pomocí závěsných pantů.

Nejčastěji používaným typem jsou čtvrtkruhové sprchové kouty, a to zejména pro svůj vzhled a příznivý vnitřní prostor.

Mezi ostatní typy a tvary patří např. čtvercový nebo dokonce pětiúhelníkový půdorys sprchové vaničky.

Pro zákazníky, kteří nechtějí využít sprchových vaniček nebo se rozhodli pro vyzděnou formu podlahy sprchového koutu, jsou určeny samostatné sprchové zástěny. Zhotovují se se skleněnou nebo plastovou výplní a otevírání dveří bývá buď posuvné na kolečkách, nebo se řeší pomocí závěsných pantů.

Vany a sprchové kouty - fotogalerie